Przed Wami najnowszy odcinek UnicorNNews! Zapraszamy na przegląd marketingowych wydarzeń z ubiegłego tygodnia!

Alfabet Braille’a teraz również na Android!

Google po raz kolejny pokazuje, że idzie z duchem czasu. Tym razem postawiło na kolejne, duże udogodnienie dla niepełnosprawnych użytkowników. Od teraz osoby które na co dzień korzystały z tego nietypowego alfabetu, teraz mogą używać go również … na smartfonach! Wszystko za sprawą specjalnej klawiatury TalkBack, za pomocą której, osoby używające alfabetu Braille’a mogą pisać maile, publikować posty w social media czy napisać sms! Specjalnie przystosowana klawiatura posiada 6 przycisków, odpowiadających kropkom z alfabetu Braille’a! Póki co pierwsze testy potwierdzają praktyczność klawiatury, co może stanowić przełom w kwestii urządzeń mobilnych dla osób niewidomych.

Czy to będzie przełom dla osób niewidomych?

źródło: https://mobileclick.pl/klawiatura-z-alfabetem-braillea-na-androida/

Limitowana konsola Xbox One X Cyberpunk 2077!

Nie lada gratkę dla wszystkich graczy przygotował Microsoft! Otóż zapowiedziano iż jedna z najbardziej wyczekiwanych gier – Cyberpunk 2077, posiadać będzie własną edycję konsoli! Specjalnie stylizowana, z dodatkowymi światełkami LED, sztucznymi zadrapaniami, czy padem dostosowanym do potrzeb gry. Z pewnością żaden prawdziwy gracz nie przejdzie obok tego obojętnie. Premierę Xbox One X Cyberpunk Limited Edition Bundle przewidziano na czerwiec, jednak nie ujawniono póki co ceny. Nie zmienia to jednak faktu, iż mamy do czynienia z najbardziej klimatyczną wersją konsoli jaką kiedykolwiek wydano!

źródło: https://newonce.net/2020/04/microsoft-zapowiada-limitowana-konsole-xbox-one-x-cyberpunk-2077-wyglada-swietnie/

Prawie 130 milionów dolarów zebrano na internetowym koncercie.

W ubiegłą sobotę, z inicjatywy WHO, organizacji Global Citizen oraz piosenkarki Lady Gaga, odbył się największy internetowy koncert. Pod hasłem One World: Together At Home, przez prawie 8 godzin artyści wylewali z siebie siódme poty przed monitorami, a widzowie wpłacali datki na rzecz walki z koronawirusem! Celine Dion, Pharrell, Camila Cabello, Alicia Keys, Sam Smith, Usher, Chris Martin, Elton John czy też Jennifer Lopez. To tylko niektórzy z artystów, którzy zdecydowali się wesprzeć charytatywny projekt. Zaraz po zakończonej transmisji, organizatorzy poinformowali iż udało im się zebrać aż 127,9 mln $! Wynik iście imponujący!

źródło: https://nowymarketing.pl/a/26065,prawie-130-mln-dolarow-zebrano-podczas-koncertu-one-world-together-at-home-cala-kwota-zostanie-przekazana-na-walke-z-koronawirusem

Jak to jest stworzyć parodię samego siebie?

Wszelkiej maści parodii w internecie jest pod dostatkiem! Najbardziej wymyśle przeróbki, w których autorzy wykazali się kreatywnością, znane są w całym internetowym “świecie”. Rzadko jednak zdarza się, aby ktoś stworzył parodie … własnej strony internetowej! Na taki nietypowy zabieg zdecydowali się właściciele strony PornHub! Od dzisiaj możecie przeglądać ScrubHub, identyczną wersją strony, jednak z zupełnie inną zawartością! Zamiast filmów “+18”, znajdziemy tam filmy … z mycia rąk! Do tego wszystko okraszone dwuznacznymi tytułami, które mają nawiązywać do tytułów z oryginalnej wersji portalu. Całość powstała oczywiście w szczytnym celu, jakim niewątpliwie jest walka z pandemią!

Odwiedzisz ScrubHub?

źródło: https://marketingprzykawie.pl/espresso/pornhub-uruchamia-strone-scrubhub-filmami-o-myciu-rak/

Darmowy burger? Rozwiąż zadanie!

Czym byłoby zestawienie naszych newsów, bez żadnej fast food’owej ciekawostki? Lokale z szybkim jedzeniem jednak nie zawodzą, dzięki czemu mamy dla Was kolejną ciekawostkę. W związku z zawieszeniem wielu placówek edukacyjnych, Burger King postanowił nieco zachęcić młodzież do nauki. Otóż w ubiegłym tygodniu codziennie publikowane były zadania z przedmiotów szkolnych, takich jak biologia, matematyka czy literatura. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi, uczniowie dostawali specjalny kod, który za pośrednictwem aplikacji … mogli wymienić na darmowego burgera! Oczywiście tylko z odbiorem własnym, bądź dodatkowo płatnej dostawie. Szkoda, że nie uświadczyliśmy takiej akcji w Polsce. Wtedy z pewnością ilość uczniów wzrosłaby bardzo szybko!

Przykładowe zadanie

źródło: https://marketingprzykawie.pl/espresso/burger-king-rozdaje-uczniom-bezplatne-whoppery-za-rozwiazywanie-zadan/

Na dzisiaj to wszystko, jeśli jednak masz jakieś pytania – zapraszamy do kontaktu!