Co prawda pandemia trwa w najlepsze, ale nie oznacza to jednak, że w świecie marketingu nic się nie dzieje. Zapraszamy więc na co poniedziałkowy przegląd marketingowych wydarzeń z ubiegłego tygodnia!

Samsung i … innowacyjne kartony!

Fakt, że światowe marki starają się być o krok przed konkurencją, nikogo nie dziwi. Co jednak zrobić, jeżeli konkurencja nie daje za wygraną? Jeśli nie jesteś w stanie wprowadzić nowych, ciekawych rozwiązań w samym produkcie, postaraj się wprowadzić je … w opakowaniu! Na takie rozwiązanie wpadła firma Samsung, które postanowiła dać drugie życie kartonom w które pakowane są ich produkty. Otóż od teraz, kupując telewizor – będziemy mieli możliwość własnoręcznego stworzenia podstawki, małego regały czy … domu dla kota! W zależności od wielkości pudełka, inne będzie zastosowanie nowego przedmiotu. Aby stworzyć własny kartonowy mebel, należy zeskanować kod znajdujący się na opakowaniu a w zamian otrzymamy instrukcję ze szczegółowym objaśnieniem. Nie dość, że innowacyjne to jeszcze ekologiczne! Do tego – możemy znaleźć zajęcie, na czas trwającej pandemii!

Teraz kupując telewizor możesz sprawić również prezent swojemu pupilowi.

źródło: https://dailyweb.pl/z-pudelek-po-telewizorach-samsunga-zrobisz-szafke-lub-domek-dla-kota/

Facebook wprowadza messenger rooms!

Pandemia zmusiła wiele dużych podmiotów do wprowadzania coraz nowszych i coraz ciekawszych rozwiązań. W taki sposób Facebook postanowił wprowadzić aktualizację do aplikacji messenger, która umożliwia stworzenie konwersacji video dla wielu użytkowników! Co więcej, w trakcie trwania rozmowy inni użytkownicy mogą dołączać i opuszczać rozmowę dowolną ilość razy. Wszystko za sprawą cieszącej się dużą popularnością w czasie pandemii aplikacji Zoom, która umożliwiała własnie tworzenie videokonferencji dla wielu osób na raz. A jak wiadomo, kto jak kto, ale taki potentat jak Facebook, nie może pozostać w tyle, stąd pomysł założenia właśnie Messenger Room’s. Nowe urządzenie zostanie udostępnione wszystkim użytkownikom w ciągu najbliższych tygodni.

źródło: https://nowymarketing.pl/a/26215,facebook-wprowadza-messenger-rooms-czyli-pokoje-do-rozmow-grupowych

Travis Scott zagrał koncert … w grze!

Jak widać pandemia wszystkim daje się we znaki, skoro gwiazdy rapu dają koncerty … w grze! Na takie rozwiązanie zdecydowali się twórcy hitowej gry Fortnite. 24 kwietnia br roku mieliśmy do czynienia z koncertem Travisa Scott’a, który odbył się wewnątrz wspominanej gry. Serwery przeżyły istne oblężenie, gdyż koncert live oglądało ponad … 12 mln użytkowników! Trzeba przyznać jedno, był to kwadrans kiedy serwery osiągnęły rekordową oglądalność. Wszystko za sprawą obiecanej premiery nowego utworu od Travisa, licznych dodatków do gry dla graczy, no i oczywiście samej skali wspominanego wydarzenia! Myślicie, że w przyszłości takich wydarzeń będzie więcej?

Fragment koncertu przeprowadzonego online

źródło: https://noizz.pl/muzyka/travis-scott-zagral-koncert-w-fortnite-dla-12-milionow-widzow/yn372lt

Co by było gdyby … przenieść lektury do współczesnego świata?

Bardo oryginalny pomysł tym razem od serwisu Allegro! Postanowili urzeczywistnić coś, co wielokrotnie przechodziło przez głowę nam wszystkim! Otóż stworzona została specjalna seria podcast, w których klasyczne lektury przeniesiono na dzisiejsze realia! Inny język, inny światopogląd oraz liczne różnice kulturowe sprawiają, że wielu młodszych czytelników może mieć problemy z interpretacją starszych wiekowo lektur. We współpracy z polskimi artystami, starają się przełożyć pokazać, jakby wyglądały starsze książki, gdyby były publikowane w social media. Póki co udostępniony został pierwszy podcast – interpretujący Kamizelkę Bolesława Prusa. Zapowiedziano jeszcze 5 podobnych nagrań, a interpretowane mają być min.: treny Jana Kochanowskiego, czy Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Co sądzicie o tym pomyśle? My jesteśmy bardzo na tak! Liczymy również iż przełoży się to na lepszą znajomość lektur pośród młodzieży!

Warto posłuchać, jak dzisiaj brzmiałaby Kamizelka.

źródło: https://marketingprzykawie.pl/espresso/ekoapokalipsa-szukanie-dziewczyny-internet-czyli-problemy-bohaterow-klasyki-literatury-we-wspolczesnym-stylu-podcastach-lektury-2-0-allegro/

Nudzisz się na kwarantannie? Ugotuj kultowe klopsiki w domu!

Kto z Was lubi chodzić na zakupy do sklepów Ikea? Oj zapewne wszyscy, ponieważ większość zakupów, czy tego chcemy czy nie, kończymy w restauracji szwedzkiego sklepu. Co więcej, chyba każdy odwiedzający tą specyficzną restaurację, chociaż raz próbował kultowych klopsików? Mamy dobrą wiadomość, dla każdego kto tęskni za tym przysmakiem. W związku z trwającą pandemią, Ikea udostępniła przepis na kultowe klopsiki! Teraz więc nawet w domowym zaciszu, możemy cieszyć się tym oryginalnym smakiem! Pod spodem przepis w wersji angielskiej, jeśli jednak potrzebujecie tego w wersji polskiej – znajdziecie w źródle!

Smacznego!

źródło: https://noizz.pl/jedzenie/ikea-udostepnia-przepis-na-szwedzkie-klopsiki-kottbullar-przypomina-instrukcje/5kw6nhl

Masz własnego newsa którego tu zabrakło? Masz inne pytania? Zapraszamy do kontaktu!