Tegoroczny długi weekend majowy już za nami, chociaż zapewne wielu z Was wyobrażało go sobie nieco inaczej! Mimo wszystko udało nam się znaleźć kilka ciekawostek, które mogą Was zainteresować!

“Jedzcie więcej frytek!” apelują belgijscy rolnicy!

Kryzys spowodowany panującym koronawirusem wyraźnie wpłynął na obniżenie lotów nie tylko naszej rodzimej gospodarki. Bardzo dotkliwie jego następstwa odczuwa wiele państw w Europie i na świecie, w tym min. Belgia, która jest jednym z największych producentów ziemniaków. W końcu każdy z Was z pewnością chociaż raz próbował frytek belgijskich. W związku z zamknięciem granic, wiele ton tego produktu może się zmarnować. Co więcej, jak opowiada przedstawiciel Belgapom (belgijski związek zrzeszający plantatorów ziemniaków) Romain Cools, sytuacja może negatywnie odbić się na całej belgijskiej gospodarce. Stąd też w Belgii w pojawiły się oficjalne apele, aby jeść więcej frytek! Zdaniem Cools’a, zwiększenie spożycia tego smakołyku tygodniowo z jednej porcji do dwóch na mieszkańca, w zupełności wystarczy aby uniknąć kryzysu. Przynajmniej można się objadać – w tym wypadku w słusznym celu! W końcu czym jest kilka dodatkowych fałdek na brzuchu w obliczu ratowania gospodarki? Rocznie Belgowie wysyłają ponad 1,5 mln ton ziemniaków do ponad 100 państw na całym świecie!

Czy frytki uchronią belgijską gospodarkę?
źródło: wikimedia.org

źródło: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-w-belgii-zalegaja-ogromne-ilosci-ziemniakow-plantatorzy-apel,nId,4465292

Podróże w czasie kwarantanny? Wybierz się na … księżyc!

Kwarantanna trwa w najlepsze, od blisko dwóch miesięcy jesteśmy zmuszeni porzucić nasz dotychczasowy tryb życia. Co za tym idzie, bardzo mocno spadła ilość jakichkolwiek podróży odbywanych w tym czasie, a wszelkie plany turystyczno-wypoczynkowe trzeba przełożyć na inny termin. Jak więc poradzić sobie z domową rutyną, jeśli nie możemy nigdzie wyjechać? Z pomocą przychodzi polskie studio Immersion, które na potrzeby NASA stworzyło … wirtualny symulator podróży na księżyc! Od dzisiaj przy pomocy technologii AR oraz naszych smartfonów, będziemy mogli uczestniczyć w pierwszej historycznej podróży na księżyc z 1969 roku! Aplikacja Apollo Moon Shot została wykonana na bardzo wysokim poziomie technologicznym z olbrzymią dbałością o detale. W związku z czym została nominowana do prestiżowej nagrody The Webby Awards, gdzie również konkurencja jest niczego sobie. Z polakami rywalizują min. Marvel, czy LucasFilm. Samą aplikację możecie za darmo pobrać z Apple Store czy sklepu Play.

W ramach zabicia czasu na kwarantannie, może szybki wypad na księżyc?

źródło: https://newonce.net/2020/04/polska-aplikacja-dedykowana-lotom-na-ksiezyc-walczy-o-prestizowa-nagrode-m-in-z-marvelem-i-lucasfilm/

Przyjedź do nas na wakacje – zapłacimy Ci!

Jak już wspomnieliśmy, wszelkie plany podróżnicze na ten moment niestety musiały zostać przełożone. Przekonało się o tym wiele turystycznych destynacji, które przez zakaz podróży odczuwa poważne problemy finansowe. W takiej sytuacji znalazła się min. Sycylia, która przez brak turystów już teraz zmaga się z olbrzymimi problemami finansowymi. Jak wielka jest skala problemu? Musi być bardzo duża, ponieważ władze regionu zapowiedziały … dopłaty turystom którzy zamierzają odwiedzić Sycylie! Konkretnie turyści mają otrzymać za darmo co trzeci nocleg, zwrot połowy kosztów biletów lotniczych czy darmo zwiedzanie muzeum oraz obiektów archeologicznych! Takie rozwiązanie ma przynajmniej w jakiejś części zrekompensować sycylijczykom problemy związane z trwającą pandemią. Zanim jednak zaczniemy planować wycieczkę na włoską wyspę, pierw musimy trochę poczekać. Do końca maja wyspa jest zamknięta dla turystów.

Malownicza Sycylia w tym roku przygotowała liczne dotacje dla turystów!
źródło: pixbay.com

źródło: https://www.fly4free.pl/sycylia-zaplaci-turystom/

Ale za to trip w czasie kwarantanny? Czemu nie!

Jeżeli powyższe dwa newsy nie spełniały waszych oczekiwań odnośnie podróży w tym ciężkim momencie, mamy jeszcze jedno rozwiązanie. Co prawda znacząco różni się od wspominanych, ale trip to trip. Już 11 maja na Netflixie premierę będzie miał pierwszy film o … psychodelikach! W Have A Good Trip o swoich doświadczeniach z narkotykami będą opowiadały różne osoby ze świata show bussines. Do najbardziej rozpoznawalnych należą artyści tacy jak Sting czy A$AP Rocky. Dokument ma zająć się tematem używek od nieco innej strony i przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie – czy w dzisiejszej rzeczywistością mogą nam pomóc? Odpowiedź na to pytanie – już 11 maja na platformie Netflix. Poniżej trailer filmu.

Trip w czasie kwarantanny? Czemu nie!

źrodło: https://newonce.net/2020/05/netflix-wypusci-w-maju-dokument-o-psychodelikach-filmie-pojawi-sie-asap-rocky/

Posłuchaj głosu banana

Tutaj najważniejsza jest jedna kwestia – nie próbujcie sprawdzać tego newsa, po wspominanych przed chwilą filmie, bo może być … dziwnie? Producent bananów Chiquita połączyła siły ze Spotify! W jaki sposób? Stworzyli oni specjalnie dedykowane playlisty, które znaleźć można poprzez … zeskanowanie naklejki znajdującej się na bananach! Pierwsze banany ze specjalnymi muzycznymi naklejkami trafiły do sklepów już w zeszłym tygodniu. Na platformie znajdziemy 5 dedykowanych playlist, które mają nas wprowadzić w pozytywny nastrój i umilić czas przy gotowaniu czy w czasie innych domowych czynności. Sami autorzy zapewniają, że utwory znajdujące się w playliscie są bardzo wesołe, rytmiczne i w mgnieniu oka poprawią nastrój każdego!

Posłuchasz głosu banana?

źródło: https://marketingprzykawie.pl/espresso/chiquita-udostepnia-playlisty-na-spotify/

Witaminy dla medyków od Żywca!

Na koniec zostawiliśmy newsa o Żywcu, który również na swój sposób postanowił wspomóc medyków – którzy przeżywają teraz bardzo ciężki okres. Specjalnie dla nich grupa Żywiec wraz ze swoimi dostawcami, stworzyli bezalkoholowy napój na bazie lemoniady, który ma dodać nieco słodkości oraz … witamin! Akcja prowadzona jest pod hasłem “Dla bohaterów naszego Ż”, a pierwsze partie napojów dotarły już do wskazanych placówek medycznych. Specjalnie na potrzeby napoju opracowano również odpowiednią etykietę! Cała akcja ma być podziękowaniem dla medyków ze strony kompanii piwowarskiej za cały trud włożony w walkę z koronawirusem! Cóż, pomysł godny pochwały ale czy aby medycy nie cieszyli by się bardziej … ze zwykłego piwka?

Lemoniada dla medyków od Żywca!

źródło: https://nowymarketing.pl/a/26254,dla-bohaterow-naszego-z-zywiec-dziekuje-sluzbom-medycznym-i-dostarcza-bezalkoholowe-napoje-do-szpitali

Zapraszamy do kontaktu!